ZAKRES DZIAŁALNOŚCI

Wcześniej czy później każdy właściciel zwierzęcia domowego musi zmierzyć się z problemem zwłok padłego bądź uśpionego pupila, bowiem to na nim spoczywa obowiązek i odpowiedzialność zgodnego z prawem jego usunięcia. Nasza firma powstała po to aby sprostać temu zadaniu i w sposób jak najmniej bolesny dla Państwa pomóc Wam wypełnić ten obowiązek.

Firma AMI została założona przez byłych starszych inspektorów Straży Dla Zwierząt, którzy przez wiele lat charytatywnie, czynnie działali zajmując się ratowaniem zwierząt w potrzebie. Ze względu na swoje doświadczenie i empatię dla zwierząt zapewniamy Państwu poszanowanie i godny odbiór zwłok zwierząt, które odeszły za Tęczowy Most. W pełni zdajemy sobie sprawę, iż odejście ukochanego zwierzęcia jest ogromnym przeżyciem dla jego właścicieli, którzy pragną aby również po śmierci ich ukochany pupil miał zapewniony szacunek i godne traktowanie.

Zapewniamy natychmiastowy odbiór zwłok zwierząt i ich transport do miejsca głębokiego zmrożenia gdzie zwierzęta przechowywane są do czasu dalszej utylizacji, spopielenia lub pochówku.

Aby zachować najwyższy stopień higieny i poszanowania odbieranych padłych zwierząt nasza firma do ich odbioru i przewozu stosuje atestowane kontenery i pojemniki zaakceptowane (i wymagane) przez Powiatowy Inspektorat Weterynarii.
PRZY ODBIORZE PADŁEGO ZWIERZĘCIA WYSTAWIAMY USTAWOWY DOKUMENT POTWIERDZAJĄCY DOKONANIE JEGO SPOPIELENIA-UTYLIZACJI. Na podstawie tego dokumentu świadczącego o przekazaniu zgodnie z przepisami padłego zwierzęcia do utylizacji można wyrejestrować zgłoszone wcześniej zwierze lub wylegitymować się nim w razie jakiekolwiek kontroli.

Świadczymy dla Państwa usługę odbioru padłego zwierzęcia zarówno celem jego spopielenia (utylizacji zbiorczej) jak i kremacji indywidualnej wraz z odzyskaniem prochów.

To od Państwa zależy jaki rodzaj usługi wybierzecie. Każda z nich zapewni że wasze zwierzę bezpiecznie udało się za Tęczowy Most.

 

pies w rękach

Poza odbiorem zwierząt padłych od osób prywatnych oraz gabinetów weterynaryjnych odbieramy również celem dalszej utylizacji wszystkie materiały pochodzenia zwierzęcego kategorii I, II i III
W zakresie odbioru padłych zwierząt współpracujemy z jednostkami państwowymi i prywatnymi ( Gminami, Powiatami, ,Urzędami , Policją, Koleją, Zarządem Autostrad, Dróg Powiatowych, Zakładami Oczyszczania Miast i Zieleni Miejskich, Miejskimi Gospodarkami Komunalnymi, Zarządami Gospodarki Wodnej, Elektrowniami, Zakładami Deratyzacji, Wspólnotami Mieszkaniowymi oraz szeregiem innych podmiotów) na terenie Wrocławia, Dolnego Śląska oraz terenach ościennych.

Posiadamy w tym zakresie liczne referencje na piśmie, które potwierdzają nasz profesjonalizm i są wizytówką dla naszej firmy.

Jesteśmy pewni, iż za jakość, szybkość i niezawodność świadczonych przez nas usług zarekomenduje naszą firmę każda z wyżej wymienionych instytucji.

Dysponując doświadczeniem i flotą wyspecjalizowanych samochodów w tym łodzią motorową wyposażonych w narzędzia i środki do pobrania zwierząt o znacznej wadze. Jesteśmy w stanie pobrać praktycznie każde zwierze hodowlane, domowe i dzikie bez względu na jego wagę i stan rozkładu oraz zdezynfekować skażony teren lub pomieszczenie.
Jako nieliczni jesteśmy w stanie pobrać padłe zwierzę z trudno dostępnych terenów ( rzeki ,śluzy, rowy, tereny polne i leśne ).

Ponadto nasza firma świadczący usługę TRANSPORTU I PRZEWOZU ZWIERZĄT ŻYWYCH zarówno domowych, gospodarskich oraz dziko bytujących do zakładów weterynarii, klinik, schronisk i innych docelowych miejsc.
Przewóz zwierząt odbywa się w komfortowych klatkach klimatyzowanego pomieszczenia w pojazdach specjalnie przeznaczonych do tego typu transportu nadzorowanych przez Powiatową Inspekcję Weterynaryjną we Wrocławiu.

Oddając nam swoje zwierzę maja Państwo pewność, że oddajecie je w ręce firmy, która działa zgodnie z wszelkimi obowiązującymi przepisami i podlega pełnej kontroli Inspekcji Weterynaryjnej.

 

Czytaj więcej

brązowy certyfikat